עסק נגיש הוא עסק מרוויח

בישראל בית עסק שמספק שירותים לציבור חייב להיות נגיש לציבור האנשים בעלי המוגבלות וזאת בהתאם לחוק בישראל. רשות מקומית תמיד תבדוק, (וזאת על ידי מומחה בתחום הנגישות) האם העסק המבקש רישיון אכן עומד בדרישות החוק ומותקנות בו כל מיני התאמות לנגישות בעלי המוגבלות.

חובת הנגישות חלה על מקומות שמספקים שירות לציבור או קבלת קהל ובחלק מהעסקים נגישות חלה רק על אותם אזורים בעסק אליו מגיעים לקוחות. למרות כל זאת עסקים רבים בישראל מבינים את המשמעות הגדולה והחשובה של הנגישות ולכן עסקים רבים מחליטים להנגיש את העסק שלהם.

אנו מזמינים אתכם להיות חלק ממערך העסקים שהפכו את המרחב הציבורי בישראל לנגיש. הסדרי נגישות בעסק מקדמים את אוכלוסיית האנשים בעלי המוגבלות בישראל והופכים אותם לשווים לנו. הנגשת העסק היא לקיחת אחראיות חברתית. בואו ותהיו חלק מהמפכה של הפיכת המרחב הציבורי בישראל למרחב נגיש.

היתרונות של הנגשת העסק

  • עמידה בדרישות החוק: אכיפת החוק תימנע תביעה אזרחית או פלילית.
  • רישיון עסק: בכדי לקבל רישיון (לגבי עסקים שמחויבים על פי חוק בהנגשת העסק)
  • תועלת כלכלית: עסק נגיש הוא עסק אליו מגיעים יותר אנשים מכל גווני הקשת.
  • מוניטין חברתי: התייחסות שוויונית לשונה ובניית מוניטין של חברה איכותית שתורמת למען חברה איכותית ושוויונית בישראל.

כי היום 1 מכל 5 אנשים הוא אדם עם מוגבלות כלשהי, אם הכוונה היא אל מוגבלות בשמיעה, ראיה, ניידות, מוגבלות רגשית ומוגבלויות נוספות. התחילו גם אתם לספק שירות המותאם לאנשים עם מוגבלות ואפשרו גם ללקוח בעל מוגבלות לקנות אצלכם, בדיוק כמו כל לקוח.