בשלבי החיים השונים, יכול כל אחד מאתנו להתמודד עם קושי או משבר ולעיתים יש צורך בעזרה מקצועית מעבר לסיוע שמקבלים מחברים או משפחה. אנו מסייעים בייעוץ וטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי, בתחומים השונים של הורות, זוגיות, משברים בשל מחלה, אובדן, גירושין, מוות, פיטורין וכדומה. לעיתים גם שינויים חיוביים בחיים – לידת ילד, נישואין, מפרים איזון קיים ויש צורך בסיוע כדי לצלוח את השינוי ולהסתגל למצב חדש.

מחלקה ניתן השרות להדרכה הורית ולטיפול פרטני. עבור טיפול זוגי ומשפחתי.

טיפול בילדים

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם בתי הספר במועצה, מחלקת חינוך והשרות הפסיכולוגי. כאשר מאתרים ילד עם קשיים שונים – לימודיים, רגשיים או התנהגותיים, ובשיתוף פעולה עם המשפחה, אנו מסייעים בבניית תוכנית טיפול מתאימה לילד ולמשפחתו, כגון: הדרכת הורים , אבחונים נדרשים, סיוע בחוגים, חונכות ועוד.

תוכניות הטיפול נקבעות בועדות רב מקצועיות, בשיתוף פעולה ואחריות משותפת של כל הגורמים המטפלים בקהילה ויחד עם ההורים.

טיפול באלימות במשפחה

תופעת האלימות במשפחה קיימת בקרב כל שכבות האוכלוסייה ופעמים רבות היא מוסתרת ואינה מדווחת בשל בושה או פחד. אלימות בין בני זוג יכולה לכלול אלימות פיזית, מילולית, כלכלית או נפשית. אנו מסייעים לצאת ממעגל האלימות החל ממתן טיפול פרטני או טיפול קבוצתי – טיפולים אלו מתקיימים במרכז האזורי לשלום המשפחה (בנתניה או הרצליה) ועד לפעולות מיידיות להגנה על האישה – כמו סידור מקלט לנשים מוכות

 

איילת פלאי סיטבון

עו""ס משפחה