נוער

גילאי 13-18

מטרת הטיפול : לסייע לבני נוער הנמצאים במצבים המעידים על קשיים רגשיים ואישיים בשיפור איכות החיים ותפקודם בכל מעגלי חייהם : המעגל האישי, המשפחתי, הקהילתי ובכלל זה המסגרות החינוכיות והחברתיות בהן הם לוקחים חלק. העבודה נעשית בשיתוף פעולה רציף עם  התיכון המשותף בחוף השרון, אגפי החינוך והקהילה במועצה וכן והחינוך המשלים  בישובים.

הטיפול נעשה באמצעות שיחות אישיות עם בני הנוער תוך מענה פרטני,  תמיכה רגשית והכוונה לשירותים רלוונטיים. במידת הצורך נערכות פגישות גם עם ההורים.

צעירים וצעירות

גילאי 18-25

מטרת התוכנית הינה לסייע לצעירים אלו לממש את הפוטנציאל האישי שלהם,  תוך השגת עתיד בטוח ברמה האישית, המשפחתית והתעסוקתית וכן להשתלב ולתרום לחברה ולקהילה. המענה הינו פרטני תמיכתי כשלכל צעיר/ה נבנית תכנית מותאמת לצרכיו עם הכוונה לשירותים רלוונטיים במידת הצורך.

חוק הנוער

הקו המנחה את העבודה עם משפחות עם ילדים ונוער  הוא דאגה לשלומם והתפתחותם של הילדים. ישנם מצבים בהם הורים, מסיבות שונות כגון: משבר במשפחה, חוסר מסוגלות, ילדים עם התנהגות מורכבת ועוד. אינם מצליחים לתת מענה פיזי, רגשי והתפתחותי הולם לצרכי ילדיהם והטיפול בהם מוזנח ולעיתים הם חשופים גם לפגיעות שונות. במצבים אלו התפתחותם התקינה של הילדים נפגעת ולא מתאפשר להם למצות את הפוטנציאל הגלום בהם.

במצבים אלה עו"ס לפי חוק הנוער,  אשר ממונה מתוקף החוק ע"י שר הרווחה ,  נוקטת בכל הפעולות על מנת להגן על שלומם וביטחונם הפיזי והנפשי של הקטינים.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מסגרות החינוך השונות, גורמי הבריאות והטיפול בקהילה כדי לאתר את הילדים הללו ולסייע להם ולמשפחותיהם להשתקם ולמנוע התדרדרות נוספת במצבם. לגורמים אלה יש חובה חוקית לדווח לעו"ס חוק הנוער על ילדים אלה, אך גם לשכנים ומכרים יש חובה לדווח על ילדים הנמצאים במצבי סיכון או סכנה כדי שנוכל לסייע להם בזמן. אנו עושים ככל יכולתנו כדי לאפשר לילד לגדול ולהתפתח במקום בטוח , מטפח , מחנך ומכיל הנותן מענה לצרכיו

קישור לחוק הנוער - לחץ כאן

 

ענת לוי

עו"ס לתחום נוער, צעירים וחוק הנוער